Crucifix pendant on bread beside glass

ŚRODA POPIELCOWA – msza święta z posypaniem głów popiołem odbędzie w środę, 26 lutego, o godzinie 19.30 w kaplicy akademickiej WAJ.
Przed mszą, o godzinie 19.15, zapraszamy na nieszpory. Po zakończeniu Eucharystii będziemy rozważać pierwszą stację drogi krzyżowej.

DROGA KRZYŻOWA – w każdą środę po Eucharystii o godzinie 19.30, będziemy rozważać jedną lub dwie stację drogi krzyżowej, tak aby przejść nią całą w trakcie okresu Wielkiego Postu. Rozważania będą przygotowane przez studentów, każdy może się włączyć.

REKOLEKCJE W ŻYCIU CODZIENNYM – zapraszamy wszystkie osoby między 18 a 40 rokiem życia do wzięcia udziału w rekolekcjach w życiu codziennym, od 1 do 28 marca 2020. Tematem jest MOC W SŁABOŚCI – OD BEZSILNOŚCI DO WOLNOŚCI. Uczestnicy modlą się codzienną medytacją Słowa Bożego. Spotkania odbywają się w środy i w niedziele, jest możliwość dzielenia w grupach lub towarzyszenia duchowego.
Zapisy do 28 lutego przez formularz internetowy.
Wszystkie szczegóły można znaleźć tutaj.

ADORACJA KRZYŻA – w każdy czwartek o godzinie 20.00 w kaplicy akademickiej odbywają się modlitwy Taize. W trakcie Wielkiego Postu chcemy dołączyć do nich adorację krzyża. Jest to możliwość, aby podejść i oprzeć swoje czoło na krzyżu, powierzając Chrystusowi swoje trudności i zmagania.

AKADEMICKA DROGA KRZYŻOWA – krakowskie duszpasterstwa akademickie zapraszają wszystkich studentów do przejścia drogi krzyżowej ulicami miasta w dniu 29 marca. Tego dnia w kolegiacie św. Anny o 19.30 będzie odprawiona Eucharystia, a po niej o 20.30 rozpocznie się droga krzyżowa.
Więcej informacji wkrótce.

JAŁMUŻNA – jako wspólnota, oprócz postu i modlitwy, chcemy razem złożyć ofiarę jałmużny. Przez cały okres Wielkiego Postu, we wszystkich grupach będzie możliwość złożenia ofiary pieniężnej do puszki, którą następnie przekażemy na cel charytatywny. Zbieramy na Krakowskie Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera.

WIELKI PONIEDZIAŁEK – tego dnia, 6 kwietnia, grupa U Źródła zaprasza na Eucharystię i adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy. Start o godzinie 19.30 w kaplicy akademickiej.

WIELKI WTOREK – tego dnia, 7 kwietnia, w ramach spotkania Architektury Wnętrza odbędzie się wprowadzenie w liturgię Triduum Paschalnego. Start o godzinie 20.00.
Więcej szczegółów wkrótce.

Do zobaczenia, czekamy na Ciebie!

Autor zdjęcia w nagłówku: Kamil Szumotalski