W piątek 5 listopada 2021, w uroczystość Wszystkich Świętych Towarzystwa Jezusowego, podczas Eucharystii o godzinie 18:00 w Bazylice NSPJ w Krakowie, odbyły się Uroczyste Śluby Zakonne naszego duszpasterza O. Waldemara Losa SJ.

Eucharystii przewodniczył Prowincjał Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego O. Jarosław Paszyński SJ. Kazanie wygłosił O. Damian Mazurkiewicz SJ. W uroczystości brali udział jezuici, rodzina O. Waldka, wierni zgromadzeni na pierwszopiątkowej mszy oraz członkowie WAJu i postakademickiej Wspólnoty Głębia. Nasze duszpasterstwa przygotowały również oprawę muzyczną oraz liturgiczną uroczystości.

Po 23 latach życia w zakonie O. Waldek złożył profesję, czyli ostatnie śluby dotyczące szczególnego posłuszeństwa papieżowi w sprawach misji. Uroczysta profesja wiąże jezuitę w pełni z zakonem i otwiera drzwi do wszystkich funkcji w nim. Po Eucharystii, O. Waldek złożył, na ręce ojca Prowincjała w obecności jezuitów, również kilka ślubów prostych związanych z wewnętrznym życiem i funkcjonowaniem w Towarzystwie. 

Po zakończeniu Uroczystych Ślubów przenieśliśmy się do sali nr 9, aby wraz z O. Waldkiem świętować ten ważny dzień w Jego życiu. Był pyszny tort, były małe upominki i było bardzo dużo budujących rozmów.

Ojcze Waldku! Jeszcze raz składamy Ci najlepsze życzenia z okazji Twoich Uroczystych Ślubów Zakonnych. Bądź dalej dla nas tak dobrym opiekunem i ogromnym wsparciem duchowym. Dużo błogosławieństwa Bożego i wsparcia wszystkich świętych Towarzystwa Jezusowego.

Autor zdjęć: Weronika Szczytowska