We wrześniu tego roku odbył się już tradycyjny, coroczny wyjazd Wspólnoty Akademickiej Jezuitów w Tatry. Studenci wraz z duszpasterzem oraz asystentami grup, wyruszyli w góry, by zdobywać szczyty, nawiązać nowe znajomości, cieszyć się pięknem przyrody, a także odpocząć po intensywnym roku akademickim i wspólnie spędzić czas. Wyjazd trwał łącznie 8 dni, od 1 do 8 września.

Główną aktywnością były wędrówki górskie. Ciekawe i zróżnicowane trasy zaowocowały zdobyciem m.in. Kościelca, Świnicy, Szpiglasowego Wierchu, Czerwonych Wierchów, Kasprowego Wierchu, Koziego Wierchu, Przełęczy Karb czy Zawratu. Studenci mogli również podziwiać piękno Doliny Chochołowskiej i Doliny Pięciu Stawów, odpocząć na łonie natury lub zjeść smaczną szarlotkę w schronisku.

Nie zabrakło także innych pomysłów i aktywności, takich jak wspólne spacery, rozmowy, gry planszowe i rekreacyjne oraz wyjście na termy i na Krupówki. Stałym elementem każdego dnia była Eucharystia, kilkukrotnie odbyły się też kręgi MAGIS.

7 września, w ramach Jezuickich Tatr, Jezuickie Duszpasterstwa akademickie z całej Polski spotkały się, by razem spędzić dzień. Kilkanaście grup, skupiających studentów z różnych wspólnot, wyruszyło rano na trasy, by stawić czoła ciekawym wyzwaniom oraz cieszyć się spacerem, mając okazję do rozmów i wymiany doświadczeń. Po powrocie z wycieczek, uczestnicy udali się do Domu rekolekcyjnego Księży Jezuitów „Górka”, gdzie wysłuchali konferencji i razem przeżyli Eucharystię, podzielili się przeżyciami na kręgach MAGIS i zakończyli dzień grillem.

Wyjazd w Tatry był czasem odpoczynku, ale i wysiłku, zdobywania nowych doświadczeń, pogłębiania relacji oraz nawiązywania nowych. Miejmy nadzieję, że za rok uda się to powtórzyć!

Nasz wrześniowy wyjazd był współfinansowany przez Fundację im. św. Ignacego Loyoli w Krakowie. Więcej informacji o Fundacji: https://www.ignatianum.edu.pl/fundacja-sw-ignacego-loyoli.

Autorzy zdjęć: Alicja Stasica, Weronika Szczytowska