Tatry na dobry początek to coroczny wrześniowy wyjazd w Tatry ze Wspólnotą Akademicką Jezuitów. Jest przygotowany i skierowany do studentów i maturzystów – aby lepiej się zaznajomić, zintegrować, odpocząć, porozmawiać i poznać czym jest i jak działa duszpasterstwo akademickie.

W tym roku również taki wyjazd udało się zorganizować – odbył się od 2 do 9 września 2020.

Kilkunastoosobowa grupa studentów WAJu wraz z duszpasterzem i asystentami grup spędziła na Podhalu 8 dni. Czas upłynął na wspólnych wędrówkach po górach, dolinach i jaskiniach – udało się wspiąć na Czerwone Wierchy, Kasprowy Wierch, Kościelec, Grześ, Rakoń i Wołowiec, przejść się Doliną Pięciu Stawów, wejść do tatrzańskich jaskiń, odwiedzić kilka schronisk i odpocząć podziwiając tatrzańskie widoki.

W planie dnia nie zabrakło wspólnej modlitwy – porannej jutrzni oraz wieczornej Eucharystii. Co drugi dzień zaplanowane były również kręgi MAGIS, podczas których uczestnicy wyjazdu mogli podzielić się tym, jak doświadczają działania Boga w codzienności, co ich porusza i jak wewnętrznie przeżywają ten czas.
Jeden wieczór poświęcony był na wspólnego grilla, na którym nie zabrakło ani kiełbasek, ani oscypków.

To był bardzo wyjątkowy, piękny i głęboki czas – pełen radości, zadumy, zachwytu, bliskości, rozmów, zmagań wewnętrznych i zewnętrznych. Budowania nowych przyjaźni i umacniania starych. Pytań i odpowiedzi, uważności i wolności.

Tatry były jak zwykle niezwykłe w swojej potędze i pięknie – przyjedziemy tam też za rok!

Autorzy zdjęć: Alicja Stasica, Weronika Szczytowska, Iwona Stojek, Karolina Zając, o. Waldek Los SJ, Piotr Marmuszewski SJ
Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/YSMQbdU84ZwZpiNx8