W tym roku w czasie przerwy zimowej kilkanaście osób ze Wspólnoty Akademickiej Jezuitów i opolskiego duszpasterstwa Xaverianum zdecydowało się wziąć udział w rekolekcjach ignacjańskich  w milczeniu przygotowanych specjalnie dla studentów.

Od 13 lutego 2021 trwał I tydzień rekolekcji, a 16 lutego dołączyły osoby rozpoczynające Fundament. Wspólną wędrówkę w głąb siebie przez ćwiczenia duchowe i ciszę zakończyliśmy wspólnie w niedzielę 21 lutego. 

Trudno streścić w kilku słowach czas tak bogaty w poruszenia, wewnętrzne spotkania siebie i Boga, odnajdywania głębokiej prawdy o swoim życiu i o miłości otrzymanej za darmo.

Mimo wszystko, poniżej możecie przeczytać krótkie relacje kilkorga uczestników wyjazdu:  

  • Fundament był dla mnie bardzo ważnym czasem odkrywania Boga, który wciąż jest blisko mnie. Dał mi możliwość poznania swojego serca i pogłębienia żywej relacji z Jezusem. Moja Galilea, czyli rzeczywistość, pozostała taka, jaka była wcześniej, ale ważne, że ja wróciłam do niej odmieniona.
  • Czas rekolekcji realnie pomógł mi w końcu zobaczyć, że jestem przez Boga kochana i chciana, i że On jest naprawdę dobry i mnie kocha. Ta prawda, głęboko przeżyta na modlitwie, na nowo zapaliła moje serce. Trudno opowiedzieć co wydarzyło się w moim sercu przez te kilka dni i trudno opisać tę radość odkrycia, że istnieje miłość na którą nie muszę zasługiwać. 
  • To był czas trudny i intensywny, ale jednocześnie tak piękny, owocny i poruszający do głębi. W ciszy usłyszałam to, do czego od tak dawna tęskniło moje serce. 
  • Rekolekcje były dla mnie czasem spotkania się z Panem Jezusem we wszystkim co składa się na moje życie. Był Obecny nie tylko na modlitwie, ale prawdziwie w drugim człowieku, który ze mną jadł obiad, pił herbatę, płakał, słuchał, patrzył w oczy i przytulał. To ten moment, kiedy mogłam przyjechać do Jego domu, zostawić zbędny bagaż i zaprosić Go do domu mojego serca.
  • Jest takie powiedzenie: “Jak najlepiej rozbawić Pana Boga? Opowiedzieć mu o swoich planach.” Więc moim planem na te rekolekcje było tylko delikatnie się tu i ówdzie nawrócić… A On przyszedł i wywrócił moje życie do góry nogami. Chwała Panu!

Wydarzenie było współfinansowane przez Fundację im. św. Ignacego Loyoli w Krakowie. Więcej informacji o Fundacji na: https://www.ignatianum.edu.pl/fundacja-sw-ignacego-loyoli. Fundację można nas wesprzeć na: https://patronite.pl/fundacja-loyola.