W niedzielę 15 grudnia 2019 rozpoczęły się w WAJu rekolekcje adwentowe zatytułowane Odszukać zaginione, które poprowadził dla nas ojciec Jacek Drabik SJ, duszpasterz akademicki Xaverianum. 

Ojciec rekolekcjonista zabrał nas w podróż do przyjrzenia się historii Zacheusza. Zaprosił nas do zauważenia celu swojego życia oraz określenia miejsca, w którym jestem – stworzenia mapy naszego “ja”. Na koniec zainspirował nas, abyśmy tak jak Zacheusz zeszli z drzewa na wołanie Jezusa, który woła nas po imieniu. 

Dodatkowym elementem tego czasu była obecność naszych słowackich koleżanek – Moniki i Weroniki. Opowiedziały nam one o programie MAGIS i wniosły do WAJu poprzez swoje świadectwo troszkę atmosfery tego czasu.

Po przygotowaniu swojego wnętrza przyszedł czas na dekoracje zewnętrzne. W WAJu pojawiły się ręcznie robione świąteczne ozdoby oraz tradycyjna choinka.

Kiedy wszystko było już gotowe nadszedł czas na świętowanie.

W środę 18 grudnia nasze spotkanie rozpoczęliśmy nabożeństwem w kaplicy akademickiej. Tam mieliśmy okazję spojrzeć na miniony rok, dostrzec w nim Boże Światło i podziękować za nie. 

Podążając za blaskiem świecy będącej symbolem światła Chrystusa przeszliśmy do świątecznych życzeń.

Ten wyjątkowy wieczór był pełen szczególnych chwil oraz miłych niespodzianek – po zjedzeniu uroczystej wieczerzy razem przy jednym stole, mieliśmy czas żeby oficjalnie podziękować sobie nawzajem. 

Została również przedstawiona nowa szefowa WAJu – Karolina Zając.

Grupa artystyczno-teatralna przygotowała muzyczną niespodziankę: utwór Uciekali, z musicalu Metro.

To był przepiękny czas i dziękujemy każdemu, kto był z nami!

Do zobaczenia w Nowym Roku!

Wszystkie zdjęcia z Wigilii znajdują się tutaj.

Autorzy zdjęć: Witold Rozwadowski, Aleksandra Pacanowska