W dniach od 13 do 15 grudnia 2020 w naszym duszpasterstwie miały miejsce rekolekcje adwentowe. Prowadził je ojciec Damian Mazurkiewicz SJ, a ich tytuł brzmiał: Uff! 

Uff! czyli rekolekcje o ufności – o ufności miłości Boga, czyli że warto zaufać, że Bóg kocha nas i opiekuje się nami na zawsze i do końca, o ufności Bożemu Miłosierdziu, czyli o tym, że Bóg zawsze będzie nas szukał i zawsze na nas czekał z otwartymi ramionami i o ufności przyszłości, czyli że w naszych sercach są włożone marzenia, ale przede wszystkim my jesteśmy Bożym marzeniem. 

Bardzo dziękujemy za wygłoszone do nas słowo! Po naukach rekolekcyjnych udało nam się również nieco przystroić świątecznie nasze pomieszczenia i wypisać kartki świąteczne. 

16 grudnia wieczorem odbyło się nasze spotkanie wigilijne. Ze względu na pandemię, nie było możliwe zorganizowanie go w takiej formie jak dotychczas, abyśmy mogli spotkać się wszyscy razem przy jednym stole. Zebraliśmy się więc w kościele i tam uczestniczyliśmy w krótkim nabożeństwie przed Najświętszym Sakramentem. Następnie złożyliśmy sobie życzenia świąteczne – w maseczkach, dystansie i bez wzajemnego łamania się opłatkiem, ale z serdecznością i wdzięcznością. 

Zwieńczeniem tego wieczoru było symboliczne wypicie barszczu na dziedzińcu kościoła. 

Autorzy zdjęć: Alicja Stasica, Weronika Szczytowska, Jasiek Piotrowski
Cały album ze zdjęciami można zobaczyć TUTAJ