W dniach od 25 do 27 października 2019 Wspólnota Akademicka Jezuitów z Krakowa spędziła piękny czas razem ze sobą, z Bogiem i pośród ostatnich oddechów polskiej złotej jesieni na rajdzie jesiennym w Krynicy Zdrój.

Dni wypełnione były po brzegi jednością, radością, zachwytem i modlitwą.

Po przyjeździe w piątek otrzymaliśmy pyszną kolację. Po niej odmówiliśmy nieszpory i uczestniczyliśmy w Eucharystii. Kończący się dzień spędziliśmy przy grach planszowych, razem spędzając czas.

W sobotę, po jutrzni i śniadaniu, wyruszyliśmy w góry. Z Krynicy-Zdrój wdrapaliśmy się na Jaworzynę Krynicką, a następnie przez Runak doszliśmy do Bacówki nad Wierhomlą. Pogoda była cudowna, a jesienne, złote krajobrazy zachwycały na każdym kroku. Wieczorem, po kolacji, Eucharystii i nieszporach znów graliśmy w gry, a chętni zdążyli jeszcze zobaczyć miasto nocą, podczas spaceru.

Niedziela powitała nas mgłą, która opadła tuż po Eucharystii. Wybraliśmy się więc na spacer na Górę Parkową, aby pożegnać Krynicę i zapewne ostatni ciepły weekend w tym roku. Po niedzielnym obiedzie wróciliśmy do domów, szczęśliwi i zmęczeni.

To był piękny czas. Dziękujemy również siostrom Służebniczkom Starowiejskim za ogromną życzliwość i gościnę. Czuliśmy się jak u siebie w domu!

Do zobaczenia w WAJu!

Autorzy zdjęć: Witold Rozwadowski, o. Waldemar Los SJ

Całą fotorelację można zobaczyć tutaj.