7 maja 2022 roku WAJowicze reprezentowali naszą wspólnotę na międzyduszpasterskich zawodach sportowych, które odbyły się na hali LO „Radosna Nowina” w Piekarach.

W meczach siatkówki zagrała żeńska reprezentacja w składzie: Celestyna Myszor, Jadwiga Michalik, Karolina Szybist, Łucja Trela, Wiktoria Smolińska, Paulina Musiolik i Anna Staromiejska. Męską drużynę, która prowadziła rozgrywki piłki nożnej stanowili: Kamil Szybist, Kacper Adamczyk, Filip Komajda, Benedict Hanisch, Dawid Syrek SJ, Florentyn de Bazelaire SJ i Krystian Bugalski SJ.

Zawody rozpoczęły się o godzinie 8:00 w sobotni poranek. W ciągu dnia odbyła się Eucharystia w intencji wszystkich obecnych wspólnot, a w okolicach godziny 19:00 ogłoszono zwycięzców Pucharu Metropolity Krakowskiego. Podium w kategorii piłki siatkowej zajęły kolejno drużyny: DA Beczka, DA Na Miasteczku i RAM. Nasze WAJowiczki walczyły do końca o zdobycie trzeciego miejsca, doprowadzając do tie-breake’a, który nie zdarzył się w żadnym innym meczu tego dnia. Niestety ostatecznie wygraną ogłosiła reprezentacja RAMu. W rozgrywkach piłki nożnej trzy pierwsze pozycje w tabeli zajęły wspólnoty: DA Beczka, WAJ i DA Św. Anny. Możemy być szczególnie dumni z naszych WAJowiczów, ponieważ zdobyli dokładnie taką samą liczbę zwycięstw i remisów, jak obrońcy tytułu. W tym przypadku o wygranej zdecydowała nieco większa liczba bramek naszych przeciwników.

Do wręczenia nagród indywidualnych i zespołowych został zaproszony bp Robert Chrząszcz, obecny tego dnia na turnieju. Upominki otrzymali również kibice, bo to dzięki ich wsparciu walka była przyjemniejsza. Doping, który rozlegał się podczas meczów granych przez reprezentacje WAJu opierał się na takich przyśpiewkach jak: „Waleczni jak Ignacy”, „Los wam sprzyja” oraz „daWAJ”. Tego wieczoru zmęczeni, lecz dumni WAJowicze wrócili do centrum Krakowa ze srebrnym pucharem. Gratulacje!

Autorzy zdjęć: Michał Szafran, O. Waldemar Los SJ, Daria Saft, Żaneta Mordarska.