U Źródła

Grupa „U Źródła” funkcjonuje przy Wspólnocie Akademickiej Jezuitów od kilku lat. Jesteśmy charyzmatyczną grupą modlitewną, która działa w ramach Odnowy w Duchu Świętym. Pragniemy w czasie cotygodniowych adoracji Najświętszego Sakramentu wielbić Boga.
Charakterystycznym rysem naszej wspólnoty jest duchowość ignacjańska, która stanowi dla nas istotny element naszej codziennej relacji z Bogiem. Dzięki temu nie jest nam obca medytacja, kontemplacja, ignacjański rachunek sumienia oraz rozeznawanie.
Jesteśmy pełnymi życia młodymi ludźmi, dlatego nie brakuje nam energii na spotkania również poza zwykłym harmonogramem. Na porządku dziennym są rozmowy przy kawie, herbacie i ciastku. Jesteśmy integralną częścią DA WAJ, więc można nas spotkać także na niedzielnych mszach o 18.00 oraz podczas innych ogólno-WAJowych propozycji.

Spotykamy się w każdy poniedziałek o godzinie 19:30 na wspólnej Eucharystii w Kaplicy Akademickiej pod Bazyliką Najświętszego Serca Pana Jezusa. Następnie ok. 20:15 rozpoczynamy modlitwę uwielbienia. Oprócz tego, raz w tygodniu spotykamy się w mniejszych grupkach dzielenia, aby móc dzielić się z innymi swoim doświadczeniem wiary i refleksją z codziennej modlitwy.

Umiejętności

Opublikowano w dniu

30 września 2015