W niedzielę 29 maja w ogrodzie przy bazylice NSPJ odbył się piknik rodzinny. Organizatorami tego przedsięwzięcia byli: Wspólnota Głębia, Wspólnota Akademicka Jezuitów oraz Jezuici.

Po raz kolejny pokazaliśmy jak piękny owoc przynieść może współpraca. Bardzo wiele osób zaangażowało się w przygotowanie akcji: zwiedzanie bazyliki, organizację pieczenia ciast na kiermasz, wymyślenie i przygotowanie atrakcji dla najmłodszych, takich jak malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych, zabaw plastycznych albo sportowych. Swoją drogą, propozycje dla dzieci cieszyły się dużą popularnością i okazały się strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Każde dziecko wychodziło z ogrodów z ogromnym uśmiechem na twarzy.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i niesamowitej ilości własnoręcznie upieczonych ciast, udało nam się rozstawić małą kawiarenkę w ogrodach oraz stoisko przed bazyliką NSPJ. Kiermasz ciast budził bardzo duże zainteresowanie, szczególnie wśród najmłodszych uczestników rodzinnego pikniku, był również okazją do tego, aby podczas zabaw dzieci ich rodzice złapali oddech w kawiarence, oraz zaopatrzyli się w powrocie do domowych obowiązków w paczkę łakoci. W kawiarence do ciasta można było napić się również kawy, herbaty, orzeźwiającej lemoniady lub kompotu z jabłek. Bardzo często pojawiały się pytania, czy WAJ będzie częściej dzielił się swoimi zdolnościami kulinarnymi. Zebraliśmy bardzo dużo miłych pochwał odnośnie wypieków, a także organizacji atrakcji dla dzieci. Dużo miłych słów usłyszały również przewodniczki, które oprowadzały chętnych po bazylice.

Po całym dniu możemy śmiało powiedzieć, że był to wspaniały czas zarówno dla wspólnot, jak również rodzin, a dzięki zebranym funduszom uda nam się odnowić niejedną cegiełkę w kaplicy akademickiej. 

Dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością i zaangażowaniem! 

Autorzy zdjęć: Paweł Trzósło, Iwona Stojek, Karolina Zając, O. Waldemar Los SJ